Zväz vojakov Slovenskej republiky

Výstava ovocia, zeleniny a včelárskych produktov v Seredi

13 septembra, 2022

Členovia Slovenského zväzu záhradkárov v Seredi v spolupráci s Domom kultúry zorganizovali v dňoch 8. až 10. septembra 2022 regionálnu výstavu ovocia, zeleniny a kvetov. Estrádna sála Domu kultúry privítala záhradkárov s najkrajšími výpestkami, aké sa im urodili. Medzi exponátmi mali najväčšie zastúpenie hrušky, slivky, jablká a hrozno. Zo zeleniny boli vystavené najmä mrkva, zeler, rajčiny či papriky. Nechýbali ani rôzne druhy tekvíc, chilli papričiek, zaváranín, lekvárov, strukovín alebo likérov.  Krásne jesenné dekorácie dodali výstave na zaujímavosti a tak celá sála hýrila pestrými farbami. Je vidieť, že kto sa o záhradku stará s láskou, príroda ho odmení bohatou úrodou. Jedným z najúspešnejších vystavovateľov bol člen ZV SR – klub Sereď pplk. v. v. Ing. Milan Németh. Keďže nedávno oslávil jubileum 70. rokov, predseda klubu využil príležitosť a odovzdal mu pamätný list s darčekmi.

K záhrade a najmä k dobrej úrode neodmysliteľne patria aj včely. Preto je výstava kvetov a zeleniny pravidelne každý rok obohatená aj o výstavu včelárskych produktov. Návštevníci mohli ochutnať z jednotlivých vzoriek medov ako agátový, lesný či slnečnicový. Pozornosť vzbudzovali aj sviečky zo včelieho vosku. Jedným z najaktívnejších seredských včelárov je člen ZV SR – klub Sereď Jozef Kušnír.

Text a foto: Iveta Tóthová a Ondrej Urban

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.