Začiatkom júna, vo štvrtok 4. 6. 2026, zorganizoval topoľčiansky klub Zväzu vojakov pri príležitosti 81. výročia víťazstva nad fašizmom streleckú súťaž na strelnici Lipovník. Strieľalo sa zo samopalu Sa vz. 58 a pištole z pištole Pi 82. O čo najlepšie umiestnenie bojovali strelci 11 družstiev, reprezentujúcich sedem klubov Zväzu vojakov SR (po dve družstvá postavili do súťaže kluby Martin-Podháj a my, teda Nové Mesto nad Váhom).
Družstvo Zväzu vojakov SR Klub Nové Mesto nad Váhom 1 v zložení: pplk. v. v. Ing. Jozef Dorotčín, nrtm. v. v. Petr Paška a Mgr. Ing. Karla Havalcová si vybojovalo na 2. miesto s počtom bodov 529 zo 600 možných. Náš druhý tím v zložení Eva Dolníková, kpt. v. v. Vladimír Kavický a Ladislav Paulen sa umiestnilo ako štvrté v poradí s počtom bodov 491 zo 600 možných.
Celkové poradie na stupni víťazov v súťaži družstiev vyzeralo nasledovne: Na 1. mieste skončilo družstvo ZV SR Klub Topoľčany 1 s počtom 534 bodov. Na tretej priečke sa umiestnilo družstvo ZV SR Klub Topoľčany 2 s 529 bodmi. No a medzi 2. a 3. miestom, kde oba súťažné tímy získali rovnaký počet 529 bodov rozhodol počet strelených desiatok. A v tomto sme my Novomešťania boli lepší, takže sme skončili ako druhí v poradí.
V súťaži jednotlivcov sme sa neumiestnili na prvých troch miestach. Bodové rozdiely boli minimálne. V celkovom hodnotení dosiahli najlepší výsledok Petr Paška (6. miesto) a hneď za ním Vladimír Kavický (7. miesto), obaja s počtom 181 bodov z 200 možných.
Všetkým reprezentantom nášho klubu patrí poďakovanie za dosiahnuté výsledky… a do ďalších tohtoročných súťaží im zaželajme dobrú mušku.
Pripravil: pplk. v. v. Jozef Dorotčín
![]()