Zväz vojakov Slovenskej republiky

Strelci z Nového Mesta nad Váhom na memoriáli v Bzovíku

30 júla, 2023

Keď nastane strelecká sezóna, naši strelci sa vždy dôsledne pripravujú na každé svoje zápolenie, aby k už dosiahnutým dobrým výsledkom pridali ďalšie. Prvé tohtoročné pozvanie na seba nedalo dlho čakať a prišlo od Únie vojnových veteránov Slovenskej republiky, ktorá pripravila 17. júna 2023 už 14. ročník streleckého memoriálu na počesť padlých v mierových misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu.

Strelecké preteky sa konali na strelnici Okrúhla hora pri Bzovíku. Okrem súťažnej streľby z pištole si účastníci overili svoje schopnosti aj v hode granátom na cieľ, streľbe zo vzduchovky a nechýbal ani tréning mierenia na laserovej strelnici.

Naši strelci postavili dva súťažné tímy. 1. družstvo: Petr Paška, Ľubomír Pataky, Josef Putirka. 2. družstvo: Karla Havalcová, Ferdinand Grunský, Vladimír Ješko a samostatne i rtn. Janka Bugošová. (Hodnotila sa len jedna položka: 10 nábojov na nekryte ležiacu figúru.) Naše 1. družstvo strieľalo hneď v prvej zmene a dosiahlo celkový výsledok 290 kruhov z 300 možných. Túto úroveň prekonalo už len jeden súťažný tím, a to výsadkoví veteráni z Banskej Bystrice. Počasie nesklamalo, organizátori nič nepodcenili, podujatie malo úspešný priebeh a my sme radi, že sme spolu s ďalšími účastníkmi mohli aj takto vzdať hold vojnovým veteránom.

Pripravili: Josef Putirka, Karla Havalcová

Loading