Zväz vojakov Slovenskej republiky

Pietny akt – 78. výročie oslobodenia mesta Pezinok

4 apríla, 2023

Mesto Pezinok, ZVÄZ VOJAKOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY KLUB PEZINOK a ZO SZPB brigádneho generála Karola Peknika pri príležitosti osláv 78. výročia oslobodenia nášho mesta usporiadali dňa 03.apríla 2023 o 11.00 hod. pri Pamätníku osloboditeľov na Mladoboleslavskej ulici v Pezinku pietny akt kladenia vencov. 

Pred hlavným pietnym aktom na Mladoboleslavskej ulici vedenie mesta, zástupcovia ZV SR Klub Pezinok a ZO SZPB  (plk. v.v. Ing. Milan VIGLASKÝ a mjr. v.v. Ing. Ondrej KUNŇAK) vzdalo svoju úctu o 9.00 hod. na pomníku padlých v mestskej časti Cajla, a následne 9.30 hod. v mestskej časti v Grinave. Spoločne so ZO SZPB o 10.30 hod. sme sa zúčastnili pietneho aktu kladenia venca pri pamätníku pred zámkom  Pezinok.

Spoločne s  členmi nášho klubu položili veniec k Pamätníku osloboditeľov predstavitelia OR PZ SR Pezinok, OR HaZZ Pezinok a SOŠ PZ Pezinok a 115. to Viničné. Čestnú stráž zabezpečili naši kolegovia z VÚ Viničné, ktorým patrí poďakovanie za reprezentáciu OS SR  na verejnosti.

 Účastníci pietneho aktu si spoločne uctili pamiatku všetkých padlých obetí 2. svetovej vojny a zároveň obetí aktuálne prebiehajúcej vojny na Ukrajine. V Položením vencov sme prejavili vďaku a úctu našim osloboditeľom.

Loading