Zväz vojakov Slovenskej republiky

Oslavy MDŽ v klube Topoľčany

14 marca, 2023

Rada klubu Topoľčany sa 10.3.2023 stretla s členkami klubu pri príležitosti MDŽ v reštaurácii SEPARÉ, bolo to už jedenáste stretnutie. Stretnutia sa z 20 členiek zúčastnilo 19 členiek klubu (tri členky prišli neskoršie z pracovných dôvodov), niektoré prišli aj so svojimi manželmi. Minútou ticha sme si uctili pamiatku nedávno zosnulej členky nášho klubu Gitky LACKOVEJ. Po príhovore predsedu klubu pplk. v.v. RSDr. Jána POLIAČIKA, prípitku, odovzdaní karafiátov, prednesení básne Martou PROCHÁZKOVOU od Vilmy Klesniakovej „Tak sa mi žiada.“  a dobrom jedle nasledovala neformálna beseda. Predseda klubu vo svojom príhovore okrem iného povedal, že v smútočných prejavoch na pohreboch našich členov klubu sme sľubovali, že na nich nezabudneme, že sa budú ozývať v našich spomienkach. Preto si i dnes spomenieme na nich. Vymenoval všetkých 26 členov a členiek klubu, ktorí nás opustili od roku 2012.

Tri  členky Marta PROCHÁZKOVÁ, Angela KLOBUČNÍKOVÁ a Františka ŠPALDOŇOVÁ pri príležitosti narodením a menín všetkých pohostili dobrými zákuskami. Svojimi zákuskami prispeli aj Marta BARIAKOVÁ a Viera DOLEŽAJOVÁ. Rada klubu bude pokračovať v týchto stretnutiach aj v budúcich rokoch.

Text: predseda klubu pplk. v.v. RSDr. Ján Poliačik

Foto: podpredseda klubu pplk. v.v. Ing. Štefan Bariak a  člen rady klubu rtn. v.z. Ing. Róbert Kráľ.

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.