Zväz vojakov Slovenskej republiky

Oslavy 78. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom a skončenia 2.SV v Európe

9 mája, 2023

      Mesto Pezinok, ZV SR Klub Pezinok  a ZO SZPB brigádneho generála Karola Peknika Pezinok,  pri príležitosti osláv 78. výročia Dňa víťazstva na fašizmom a skončenia 2. svetovej vojny v Európe usporiadali dňa 09. mája 2023 o 09:00 hod. pri Pamätníku osloboditeľov na Mladoboleslavskej ulici v Pezinku tichý pietny akt kladenia vencov. Vzhľadom na pokračujúcu bezprecedentnú agresiu RF voči susednému štátu bol pietny akt usporiadaný i tento rok formou tichej spomienky. Pietneho aktu kladenia vencov  sa zúčastnili aj predstavitelia OÚ Pezinok, OR PZ SR a OR HaZZ,   Malokarpatského baníckeho spolku Pezinok a spoločne s početnou delegáciou nášho klubu aj vedenie VÚ Viničné. Slávnostný charakter pietneho aktu zvýraznili naši kolegovia, profesionálni vojaci, príslušníci VÚ Vinične, ktorí zabezpečili čestnú stráž pri pamätníku.

      Všetkým, ktorí sa zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov, a tak si tichou spomienkou uctili pamiatku našich osloboditeľov, patrí naše poďakovanie.

      Je smutné, že aj 78 rokov po vojne, existujú ľudia, ktorí propagujú fašizmus, spochybňujú holokaust a útočia proti ľuďom inej farby pleti, či vierovyznania. Čaká nás ešte veľa práce, ale zápas so zlom, nenávisťou a predsudkami nesmieme nikdy vzdať.

      ČESŤ  A SLÁVA HRDINOM, KTORÍ PADLI PRI OSLOBODZOVANÍ SLOVENSKA!

Text: Stanislav ŠIMON, fotografie: Mgr. Martina VESELÁ, MsÚ Pezinok, Referát komunikácie

 

 

Loading

Priložené dokumenty