Zväz vojakov Slovenskej republiky

Relaxačný pobyt v prírode

7 júna, 2022

     Len kúsok od obce Malachov ležiacej v bezprostrednej blízkosti Banskej Bystrice vytvoril miestny Malachovský potok malú, ale veľmi peknú tiesňavu – tzv. Tiesňavu Malachovky – s mnohými pôvabnými zátišiami. Tiesňava je dlhá 200 m, jej svahy a skalné steny dosahujú výšku okolo 15 m. Najväčšou atrakciou lokality je úzky stupňovitý Malachovský vodopád,   vytvorený na bočnom prítoku rovnomenného potoka, ktorý je najkrajší na jar či po výdatných dažďoch. Jeho pôvab znásobuje poludňajší slnečný svit, ktorý preniká cez zmiešaný jedľovo-bukový les. Zaujímavosťou vodopádu je, že v priebehu roka mení farby – v lete chytá jasnozelený odtieň, na jeseň sa sfarbí do zlatožlta.

     A práve v tejto tiesňave, ktorú navštevujeme dvakrát do roka, sme našli  nádherné miesta s úžasnou prírodnou scenériou, ktoré aktívne využívame k nevyhnutnej a toľko potrebnej fyzickej i psychickej rehabilitácii a oddychovej relaxácii.

    Vďaka Ivanovi a jeho synovi Matúšovi Gajdošovcom sa za pomoci ochotných dobrovoľníkov podarilo dňa 26. mája zabezpečiť úžasné a chutné občerstvenie, kedy sme si namiesto klasického gulášu pochutili na perfektne ugrilovaných kuracích stehnách a bravčovej krkovičke! Alena Otiepková im úspešne konkurovala už tradične chutnými cukrárskymi výrobkami.

       Účastníkov stretnutia potešila prítomnosť nášho čestného člena p. Vladimíra Strmeňa aj s jeho verným hudobným nástrojom – harmonikou, pestrým repertoárom a trefnými vtipmi.

Loading