Zväz vojakov Slovenskej republiky

Klub vojakov Kežmarok – účasť na medzinárodnej športovej streľbe v Poľsku.

8 júna, 2022

V dňoch 4.6. – 5.6. 2022 sa konala v Poľsku XXVIII. medzinárodná strelecká súťaž.

Streľby boli organizované pod záštitou Ligy obrany Kraja Maloposka.
4.6. 2022 bola organizovaná streľba na strelnici Loku v Bochni. Strelieb sa zúčastnili družstvá z Nemecka a Slovenska. Tak isto prebiehala domáca strelecká liga za účasti družstiev z celého Vojevudstva Malopolského. Strelieb sa zúčastnili aj predstavitelia mesta Bochňa a pozvaní hostia.

Streľba bol a organizovaná v disciplínach:

1. Pištoľ 9mm Golck 17, CZ 75 –  3 + 5 rán na terč vo vzdialenosti 25 metrov.
2. Streľba z AK47-7,62×39 – 3 + 10 rán na terč vo vzdialenosti 100 metrov

Náš klub reprezentovali : pplk v.v. Ing. Ivan Lučanský , mjr. v.v. Ing. Ján Verešpej , mjr. v.v. Mgr. Slavomír Verešpej.
Naše družstvo opäť po dvoch rokoch obhájilo a získalo 1. miesto v medzinárodnej súťaži a zároveň náš člen mjr. v.v. Ing. Ján Verešpej získal v celkovej kvalifikácii v streľbe z pištole     3. miesto .

Celá súťaž prebiehala v srdečnej atmosfére a niesla sa v duchu vysokej organizovanosti.                                                                                                                                                                    Týmto úspechom KV Kežmarok úspešne pokračuje vo svojej streleckej sezóne v roku 2022.

Foto a text: mjr. v.v. Ing. Ján Verešpej

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.