Zväz vojakov Slovenskej republiky

Klub Topoľčany na streleckej súťaži v Seredi 28.5.2022

14 septembra, 2022

Družstvo klubu Topoľčany ZV SR v zložení npor. v.z. Ing. Adrián VÁRADY, rtn. v.z. Ing. Róbert KRÁĽ a práp. v.z. Ing. Igor ADAMIK spolu s predsedom klubu pplk. v.v. RSDr. Jánom POLIAČIKOM sa zúčastnilo 28.5.2022 streleckej súťaži v Seredi. Strieľalo sa zo samopalu vz. 58 redukovaným strelivom na klasické terče s kruhmi, päť rán v stoji a päť rán v ľahu. Naše družstvo sa umiestnilo na 5.mieste.  V jednotlivcoch sa v streľbe v stoji umiestnil na 2.mieste člen nášho klubu rtn. Radim KAMRLA i keď súťažil za družstvo prof.vojakov 1.mb.

Na 1.mieste sa umiestnilo družstvo prof.vojakov 1.mechanizovanej brigády Topoľčany v zložení Ferdinand GURSKÝ, Lukáš MARCINECH, Ľubomír PATAKY, 281 bodov, (bez hodností), na 4.mieste sa umiestnilo 2.družstvo prof.vojakov 1.mb v zložení kpt. Martin ONDIKA, rtm. Ľubomír PATAKY, rtn. Radim KAMRLA – 267 bodov.

Organizácia streleckej súťaže a občerstvenie bolo na vysokej úrovni. Treba poďakovať prezidentovi UN VETERAN SLOVAKIA plk. v.v. Ing. Štefanovi JANGLOVI PhD. , príslušníkom 91. ženijného pluku Sereď a predsedovi klubu Sereď ZV SR pplk. v.v. Ing. Ondrejovi URBANOVI.

Text Ján Poliačik, foto Róbert Kráľ.

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.