Zväz vojakov Slovenskej republiky

Klub Nitra-Zobor na relaxačnom pobyte v Turčianskych Tepliciach

4 júna, 2023

V dňoch 22.-27. mája 2023 sa zúčastnili členovia Klubu Nitra-Zobor na relaxačnom pobyte v Turčianskych Tepliciach. V ústretovej spolupráci s JDS 1 a 5 Nitra sa ho zúčastnilo 17 členov klubu.

Ubytovaní sme boli v LD Veľká Fatra****, každý účastník mal k dispozícii 12 procedúr v LD Veľká Fatra a 2x dvojhodinový pobyt v Aquaparku.

V priebehu celého pobytu nám počasie prialo, umožňovalo prechádzky v rozsiahlom lesoparku s rozlohou 13 ha s takmer 2500 nádhernými stromami, ktorým preteká riečka Teplica. Park je chránenou pamiatkou, nachádza sa vedľa areálu LD Veľkej Fatry a spolu s Liečebným hotelom Royal Palace***** a Aquparkom tvoria centrum kúpeľného mesta. Prvá zmienka o teplých prameňoch pochádza z roku 1281, ide o jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku a v Európe. V kúpeľnom areáli prebieha výstavba apartmánov – víl s názvami svetoznámych hudobníkov – Verdi, Strauss, Čajkovskij…… a tieto uzatvárajú centrum kúpeľného mesta. Do toho patrí aj zrekonštruovaná budova Modrého kúpeľa.

25. mája 2023 sa od 19,00 hod. v bare Maximiliána konalo hudobné vystúpenie Ľudovíta Kašubu, ktorý hral a spieval na počúvanie a do tanca. Získal si nás všetkých a v závere sa s nami vyfotil do našej kroniky.

V posledný deň sme využili možnosť skoršieho odchodu /manželia Luspajovci a Rojkovci/ a navštívili sme na Krahuliach „Centrum Európy“ so svojimi pamiatkami. V Sklených Tepliciach sme si pozreli možnosti ďalšieho relaxovania našich členov klubu v ďalšom období.

Pred záverom nášho pobytu a cesty domov sme sa zastavili na obed v Tekovskej kúrii. Potvrdilo sa nám už známe, že sa tam oplatí zastaviť sa na dobrý obed. V najväčšom nápore sme sa presvedčili o profesionalite kuchárov, čašníkov a ich úžasnej starostlivosti.

Text: pplk. v. v. Dr. Antonín Rojka

Foto: Ing. Božena Luspajová

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.