Strelecká súťaž v Beckove

17 októbra, 2024

Strelecká súťaž v Beckove

Dňa 31. augusta 2024 sa na strelnici obce Beckov konala  strelecká súťaž – Memoriál  plk. PaedDr. Štefana Bumbála o Putovný pohár, ktorú tradične organizuje Zväz vojakov
SR – klub Nové Mesto nad Váhom.

Za náš klub sa streleckej súťaže zúčastnilo len jedno družstvo v zložení:

pplk. v z. Ing. Maroš Ondreják,

mjr. v. v. Ing. František Lietavec,

kpt. v z. Ing. Martin Andrejuv.

Po skorom rannom príchode do Beckova, zaregistrovaní sa a predovšetkým zvítaním sa s kamarátmi, sme si vyskúšali skúšobný doplnok súťaže, ktorým bola streľba
zo vzduchovkového samopalu. Po absolvovaní tejto novej doplnkovej disciplíny, naše družstvo konečne zaujalo postavenie na palebnej čiare s cieľom dosiahnuť vo veľkej konkurencii strelcov, čo najlepší výsledok. Podarilo sa!

Naše družstvo obsadilo vynikajúce 1. miesto v dvojboji družstiev – pištoľ s celkovým počtom 405 bodov a zároveň sme si do Martina doniesli putovný pohár ZV SR klub Nové Mesto nad Váhom. V dvojboji jednotlivcov dosiahol pplk. v z. Ing. Maroš Ondreják celkový počet 143 bodov a skončil na peknom 2. mieste .

Po úspešnom odstrieľaní sme si dali veľmi dobrý guľáš.

Všetkým súťažiacim gratulujeme.

Autor: Maroš Ondreják