Zväz vojakov Slovenskej republiky

BOWLING

21 októbra, 2022

Bowling členov klubu Humenné. Bowling je hra stará stovky rokov a za kolísku tejto hry sa považuje Anglicko. Práve  táto nenáročná hra si našla u našich členov klubu svojich priaznivcov. Po prvý krát v klube sme vyskúšali ju zaradiť do Plánu práce v roku 2019 a od vtedy ju pre záujem hoci menšej časti členov organizujeme dva krát ročne a to v mesiaci máj a v mesiaci október. Jesenný termín sme  zorganizovali dňa 21.10.2022 v priestore Bowling klubu na sídl. III Humenné od 15,00 hod. Na jednej bowlingovej dráhe  sme si  vyskúšali tento pre nás netradičný, ale zaujímavý  druh športu.  Samotná súťaž bola od začiatku až do konca zaujímavá a dosť napínavá. Až do samotného konca sa každým kolom menilo poradie súťažiacich a víťaz bol neistý až do samotného konca. Diplom  za prvé miesto si odniesol pplk. v. v. Ing. Jozef Frenák, na druhom mieste sa umiestnil mjr. v. v. Ján Ivančo , na treťom mieste sa umiestnil mjr.v.v.Ing, Dušan Botko. Z akcie sme odchádzali spokojní s konštatovaním, že je len na škodu, že si tak nenáročná súťaž zatiaľ nenašla širšiu odozvu u členskej základni.

                                                                                                                                                                                                                                                 mjr.v.v. Vladimír Cibuláš

                                                                                                                                                                                                                                                predseda klubu ZV SR Humenné

Loading

MEDZINÁRODNÉ AKTIVITY ZV SR

Sponzori

Zväz vojakov SR organizuje v  dňoch 6. – 10 septembra 2023 na Liptove a v Tatrách trojicu dôležitých medzinárodných aktivít na ktorých sa očakáva v súhrne približne 160 domácich a zahraničných účastníkov, pričom MVV na Kriváň absolvuje pravdepodobne viac ako tisíc účastníkov. 6. septembra 2023 sa na letisku v Jasnej uskutoční ukážka produktov Slovenského obranného priemyslu na ktorú prijalo pozvanie vedenie EUROMIL na čele s prezidentom Emanuelom Jacobom, vojenskí pridelenci akreditovaní v Slovenskej republike, predstavitelia vojenských zväzov a asociácií ako aj predstavitelia Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. 7. a  8. septembra 2023 sa v priestoroch hotela Granit v Tatranských Zruboch uskutoční medzinárodná konferencia „Ochrana oprávnených záujmov a práv vojaka“. Konferencia sa uskutočňuje pod záštitou štátneho tajomníka MO SR, v úzkej spolupráci Akadémiou OS generála M. R. Štefánika, Hotelom Granit Tatranské Zruby HOREZZA a Európskou organizáciou vojenských asociácií (EUROMIL), a Ministerstvom obrany a Ozbrojenými silami SR ako hlavnými partnermi. Pozvanie na aktívnu účasť prijali vysokí predstavitelia MO SR, OS SR, EUROMIL, AOS LM, akreditovaní pridelenci obrany susedných krajín, hostia z ďalších európskych krajín, veliteľstiev a jednotiek OS SR a partnerských organizácií na Slovensku. Hlavným cieľom konferencie je podpora dosiahnutého stavu pri zabezpečovaní sociálnych práv a záujmov aktívnych vojakov a vojakov vo výslužbe OS SR a výmena skúseností z aplikácie európskej a národnej legislatívy súvisiacej s implementáciou individuálnych a kolektívnych práv vojakov. 9. septembra 2023 sa uskutoční už 28. ročník medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Toto významné športovo turistické podujatie vzdáva poctu obetiam SNP. V skorých ranných hodinách sa pri pomníku kpt. Raša a kpt. Morávka uskutoční pietny akt kladenia vencov za účasti NGŠ OS SR, GR SEĽUZ MO SR a ďalších vysokých predstaviteľov MO SR a OS SR, mons. Rábeka, predstaviteľov miestnej samosprávy, veľvyslancov a vojenských pridelencov akreditovaných v SR a širokej verejnosti. Súbežne s tým bude prebiehať od veľmi skorých ranných hodín samotný výstup na vrchol Kriváňa, ktorý nám už tradične pomáhajú organizovať a zabezpečovať Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

BEZ FINANČNEJ POMOCI SPOLOČNOSTÍ SLOVENSKÉHO OBRANNÉHO PRIEMYSLU V PODOBE SPONZORSKÝCH DAROV BY BOLO VEĽMI ŤAŽKÉ ZORGANIZOVAŤ A DÔSTOJNE ZABEZPEČIŤ VŠETKY

ZMIENENÉ PODUJATIA.

TOUTO CESTOU VYJADRUJEME VĎAKU NAJMÄ TÝMTO SLOVENSKÝM SPOLOČNOSTIAM: 1. DEFSYSTECH s.r.o. 2. ZETOR Engineering Slovakia s.r.o. 3. TEBRIX Slovakia s.r.o. 4. UNMANNED Solutions s.r.o.