Rezort obrany mení oslavy Dňa Ozbrojených síl SR, dôvodom je pandémia

Ministerstvo obrany SR pristúpilo vzhľadom na vývoj epidemickej situácie na Slovensku k zmene formy osláv Dňa Ozbrojených síl SR. Pôvodne plánovaný program na 26. septembra 2021 v Brezovej pod Bradlom vrátane podujatia pre širokú verejnosť a ukážok spôsobilostí OS SR nahradí 22. septembra 2021 slávnostným nástupom v priestoroch rezortu obrany a v jednotlivých útvaroch ozbrojených síl bez účasti verejnosti.

„Chceli sme deň, ktorý patrí našim vojakom stráviť spolu s verejnosťou, pretože tieto stretnutia sú mimoriadne dôležité a vzácne. Avšak, zodpovednosť je na prvom mieste, preto sme sa v kontexte vývoja pandemickej situácie rozhodli obmedziť oslavy z pohľadu počtu účastníkov. Verím však, že si to vynahradíme,“ povedal k rozhodnutiu minister obrany SR Jaroslav Naď.

Jedným z plánovaných verejných podujatí bol tiež slávnostný nástup pri príležitosti ukončenia základného vojenského výcviku kadetov a čakateľov prípravnej štátnej služby a hlásenie počiatočnej operačnej pripravenosti Spoločného operačného veliteľstva na námestí v Banskej Bystrici. Ukončenie základného vojenského výcviku kadetov a čakateľov sa vzhľadom na zmenu podmienok presunie v plánovanom termíne, a to 24. septembra do priestorov Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Martin, odkiaľ Ozbrojené sily SR sprostredkujú pre verejnosť online prenos slávnosti.

Pridaj komentár