Po 39 rokoch sa hlási 46. rota VSOŠ VU PP Nové Mesto nad Váhom

11. septembra 2021 sa po 39 rokoch na pôde bývalého Vojenského učilišťa Podjavorinských partizánov  v Novom Meste nad Váhom  stretlo 26 žiakov 46. roty VSOŠ z Čiech, Moravy a Slovenska, aby zaspomínali na staré školské i vojenské časy. Zo 164 bývalých žiakov sa na stretnutí zúčastnili: Ambož Jiří, Augustin Josef, Bartók Laco, Brázda Albert, Černák Igor, Čičmanec Tibor, Fabián Ivan, Hrdý Petr, Kotira Milan, Ladányi Libor, Lapák Miroslav, Mintěl Jarda, Mrva Ján, Olšiak Milan, Pohorelec Jozef, Pytlíček Zdeňek, Ranko Ivan, Rykala Roman, Sakači Bartolomej, Sukop Láďa, Surovčík Karol, Šišovský Drahomír, Tučka Vlastimil, Valošek Ivo, Veselý Rostislav a Wӧlfl Richard. Hlavnému organizátorovi stretnutia Ivovi Valošekovi sa podarilo pozvať aj veliteľa roty Štefana Javoríka a veliteľa čaty Igora Bednára. Stretnutie začalo o 10.00 hod. na nádvorí učilišťa, pokračovalo prehliadkou priestorov bývalej školy, obedom a priateľským posedením v areáli  Zelená voda.

   

    

   Do neskorých večerných hodín sa spomínalo na bývalú vojenskú školu, na priateľov, ktorí sa stretnutia nedožili, na učiteľov, veliteľov i ostatných spolužiakov, ktorí sa z rôznych príčin nemohli zúčastniť stretnutia i veselý vojensko-študentský život. Smutné a neveselé spomienky radšej zostali zapadnuté prachom v  minulosti. Bolo to zaujímavé stretnutie, konštatovali všetci.

       

   „No mládenci, všechny vás srdečně pozývám na další setkání, které se uskuteční 10.9.2022 v 10.00hod. na nástupišti VUPP v Novom Meste nad Váhom. Očekávám hojnou účast a věřím, že jsem vám dal dostatečně včas vědět a dokážete si to zařídit tak, aby jste mohli přijít,“ povedal na záver organizátor stretnutia Ivo Valošek.

Štefan Javorík, foto: -šj-    

Pridaj komentár