Strelci SA plk. PaedDr. Štefana Bumbála zaznamenali nový historický úspech

Aj napriek všetkým problémom a vydaným opatreniam proti šíreniu covid epidémie sa Slovenský strelecký zväz ( SSZ ) rozhodol v dňoch 8. – 10.5.2021 usporiadať Majstrovstvá SR v streľbe zo vzduchových zbraní. Majstrovstvá sa uskutočnili v Martine v mestskej tenisovej hale. Nominácia účastníkov sa uskutočnila na základe vykonaných online súťaží, ktoré organizoval SSZ a prebiehali od začiatku tohto kalendárneho roka. Z našej Streleckej akadémie sa medzi najlepších v SR v streľbe zo vzduchových zbraní podarilo prebojovať celkom desiatim strelcom. Boli to Peter Košút, Martin Zich, Tereza Masárová, Šárka Smetanová, Patrik Sýkora, Guido Ginoux, František Schröpfer, Ján Marek, Juraj Marcinka a Radek Smetana. Je to v histórii klubu zatiaľ najviac strelcov, ktorí sa kvalifikovali na Majstrovstvá SR.

          Majstrovstvá prebiehali  už v spomínanej mestskej tenisovej hale, kde usporiadatelia vytvorili výborné podmienky. Osvetlenie, výmena vzduchu, gumová pevná podlaha, skrátka nikto sa nemohol sťažovať, že by nemohol podať optimálny výkon. Strieľalo sa na elektronické terče a každý strelec mal pred sebou malý monitor, na ktorom videl každý zásah s vyhodnotením na desatinu bodu. Priebežne tu videl i spočítané desať ranové položky a aj celkový svoj výsledok. V hale pre divákov a trénerov boli na plátne premietané priebežné výsledky a poradie. Na veľkých monitoroch bolo možné sledovať terče všetkých strelcov. Tieto podrobnosti uvádzame preto, aby ste mali predstavu o tom, ako sa športová streľba vďaka elektronike stáva atraktívnejšia a zaujímavejšia pre divákov.   

 

        Z desiatky našich kvalifikovaných strelcov na základe dosiahnutých výsledkov v kvalifikačných online závodoch sa majstrovstiev zúčastnilo žiaľ iba 7 strelcov. Traja sa z objektívnych príčin majstrovstiev nemohli zúčastniť. Bojovať o umiestnenie teda ostalo na siedmich statočných. A títo bojovali veľmi dobre. Získali celkom dve zlaté, tri striebornéjednu bronzovú medailu. Čo je  zatiaľ v novodobej histórii  Streleckej akadémie najlepší výsledok.

         Zlaté medaily vybojovali Juraj Marcinka v disciplíne Vzduchová puška ( VzPu )40 v kategórii seniori a družstvo seniorov v zložení Juraj Marcinka, Radek Smetana a Ján Marek. V rovnakej disciplíne získal bronzovú medailu Radek Smetana.

Striebornú medailu v kategórii juniori v disciplíne VzPu 60 získal náš nový člen z ČR František Schröpfer, ktorý je veľmi talentovaný a dáva veľké prísľuby do budúcnosti. Ďalej striebornú medailu vybojoval v kategórii dorast ( do 16 rokov ) vo VzPu 40 Guido Ginoux, ktorý má iba 13 rokov a medailu vybojoval medzi až o tri roky staršími súpermi. Striebornú medailu získalo i družstvo dorastencov Trenčianskeho kraja, v ktorom strieľali dvaja naši mladí strelci Guido GinouxPatrik Sýkora.

         Tieto výsledky  sú najlepšie v krátkodobej histórii existencie streleckej akadémie. Znova sa nám podarilo zviditeľniť sa na slovenskom streleckom nebi. Naše vyhlásenia, že pokiaľ budeme mať na prácu vytvorené potrebné podmienky, preslávime nielen Nové Mesto nad Váhom, ale i Slovensko na medzinárodnej úrovni , nie sú vyhláseniami do vetra.

         Veríme, že naše výsledky pomôžu presvedčiť vedúcich funkcionárov mesta, aby nám pomohli s prestavbou strelnice. Zatiaľ to žiaľ vyzerá tak, že podľa vypracovaného urbanistického projektu bloku „B“ v bývalých kasárňach na Bzinskej ulici nám strelnicu zbúrajú, čo by znamenalo koniec športovej streľby v Novom Meste nad Váhom i s jej 60 ročnou tradíciou.   

Pplk. v.v. Ing. Ján Marek

 

Pridaj komentár