V Humennom sme si pripomenuli 76. výročie ukončenia druhej svetovej vojny

Najväčší ozbrojený konflikt v dejinách ľudstva skončil v Európe 8. mája 1945 podpísaním bezpodmienečnej kapitulácie Nemecka. Definitívny koniec nastal 2. septembra 1945 podpísaním bezpodmienečnej kapitulácie Japonska.

Oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom sa tento rok v meste Humenné tak ako ten minulý znova nekonali. Spomienková akcia sa niesla v znamení pandemických opatrení.

Úctu obetiam vzdali tak ako predchádzajúci rok samostatne v prvom rade zástupcovia mesta Humenné. Pri pomníku na vojenskom cintoríne Padlých červenej armády tak urobili položením venca primátor mesta Miloš Meričko, viceprimátorka Mária Cehelská a prednostka Mestského úradu Valéria Kurťáková. Následne po nich tak učinili ďalší predstavitelia orgánov a organizácií mesta Humenné. Medzi nimi boli aj zástupcovia nášho klubu pod vedením predsedu klubu.

„Vojnové utrpenie, ktoré prinieslo milióny obetí je potrebné mať neustále v pamäti, aby sa už nikdy nezopakovalo. Vzdali sme hold všetkým, ktorí sa zapojili v boji proti totalitnému režimu a priniesli najvyššiu obetu – svoj život,“

                                                                           Vladimír Cibuláš

                                                                   predseda klubu ZV SR Humenné

Pridaj komentár