Máme nových generálov OS SR

Piati plukovníci Ozbrojených síl SR si 28.januára 2021 prevzali svoje prvé generálske hviezdy. Do vojenskej hodnosti brigádneho generála boli prezidentkou a zároveň hlavnou veliteľkou OS SR Zuzanou Čaputovou vymenovaní plukovníci Pavol Tököly, Róber Tóth, Roman Jantoš, Branislav Benka a Ladislav Dovhun. Zároveň boli brigádni generáli Ivan Pach a Štefan Kovács povýšení do vojenskej hodnosti generálmajora. Spolu s nimi bol povýšený aj generálmajor Ľubomír Svoboda, ktorý tak získal hodnosť generálporučíka.

Ako uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď, všetci vymenovaní a povýšení sa o to zaslúžili svojou oddanou službou vlasti. „Za týchto profesionálnych vojakov hovoria ich dlhodobé a významné zásluhy v prospech štátu a občanov. Ďakujem im za kus kvalitnej práce a spolu s novými hodnosťami im prajem aj veľa nových síl na úspešné splnenie všetkých úloh, ktoré ich ešte len čakajú,“ povedal šéf rezortu obrany.

Zároveň priblížil, že jeho vládou schválený návrh na vymenovanie a povýšenie generálov bol plne v súlade s potrebami Ozbrojených síl SR na obsadenie kľúčových pozícií v štruktúrach ich velenia, ako aj s požiadavkou vyváženosti v celkovej štruktúre dôstojníkov.

Prezídium ZV SR pánom generálom úprimne gratuluje, želá veľa úspechov v nových hodnostiach a teší sa na vzájomnú spoluprácu!

Pridaj komentár