Zomrel plk.v.v. Ing. Peter FORGÁCH

     V týchto dňoch sme dostali ďalšiu smutnú správu. Zomrel jeden z našich výrazných členov, dlhoročný predseda Klubu Trenčín a bývalý člen Ústrednej rady ZV SR, vynikajúci človek a priateľ Peter Forgách.

     Mal som tú česť a Petra som poznal osobne. Stretli sme sa, keď som v rokoch 2010 – 2011 vykonával v Trenčíne funkciu veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR a zároveň som bol veliteľ Posádky Trenčín. Spolupracoval som s miestnym Klubom ZV SR a Peter ma pozval na výročnú schôdzu. Bol som ohromený množstvom členov, ktorí sa jej zúčastnili, a podnetnou a tvorivou atmosférou jej rokovania. Na záver som preto predsedu Klubu požiadal, či by som sa tiež mohol stať členom. Peter sa vtedy usmial a bral to ako moju zdvorilosť. Keď som o pár dní skutočne prišiel do priestorov Klubu v Dome Armády a vyplnil som prihlášku, rada Klubu bola prekvapená. Vďaka Petrovi som spoznal bližšie činnosť ZV SR, spoznal som množstvo aktívnych ľudí a získal množstvo priateľov.  

     Odišiel priateľ, človek na ktorého nezabudneme. Peter, česť Tvojej pamiatke!

 genpor.v.v. Ing. Peter Vojtek

1.   podpredseda ZV SR

One thought on “Zomrel plk.v.v. Ing. Peter FORGÁCH

  1. S pánom plk.Ing. P. Forgácha som spolupracoval niekoľko rokov pri spoločných pracovný úlohách, bol vždy úprimný, kritický k neprávosti a k chybám a hlavne mi pomáhal pri zabezpečovaní matriálivých úloh.Po ukončení našej aktívnej spolupráce nám aktívne pomohol k propagácii nášho klubu.
    Úprimne vyslovujem sústrasť hkavne rodine a klubu ZV SR Trenčín.
    Česť jeho pamiatke.
    Člen rady klubu ZVSR N. Mesto n. V.

Pridaj komentár