Hotel Granit Nová Polianka opäť slúži vojakom a verejnosti

     Dňa 18. septembra 2020 minister obrany SR Jaroslav Naď dnes spolu so štátnym tajomníkom Marianom Majerom a generálnym tajomníkom Služobného úradu Ministerstva obrany SR Petrom Kozákom vo Vysokých Tatrách slávnostne otvorili zariadenie rezortnej spoločnosti HOREZZA, a. s., Hotel Granit Nová Polianka, ktorý po rozsiahlej rekonštrukcii opäť slúži profesionálnym vojakom, ako aj širokej verejnosti. Zrekonštruované zariadenie ponúkne návštevníkom množstvo služieb vrátane zdravotníckych procedúr. Celkové náklady spojené s rekonštrukciou predstavujú sumu približne 6 miliónov eur. 
„Som veľmi rád, že sa nám aj napriek meškaniu oproti pôvodným plánom podarilo aj počas pandémie s vypätím síl dokončiť plánovanú rekonštrukciu, ktorú už od začiatku sprevádzalo množstvo problémov, o ktorých budem v nasledujúcich týždňoch informovať aj verejnosť. Verím, že to ocenia predovšetkým profesionálni vojaci, ale aj široká verejnosť, ktorých tu čaká zaslúžený oddych a relax,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď. 
„Hotel Granit Nová Polianka prešiel rekonštrukciou s viacerými zmenami aj v rámci dispozície interiéru. Návštevníci sa môžu tešiť na moderné vybavenie so zachovaním niektorých historických prvkov, keďže ide o kultúrnu pamiatku,“ povedal generálny riaditeľ akciovej spoločnosti rezortu obrany HOREZZA, a. s., Július Kolocsányi.
     Hotel Granit Nová Polianka disponuje ubytovacou kapacitou v počte 74 izieb, celkovo ide o pevných 121 lôžok (s prístelkami je celková kapacita 134 lôžok). V súčasnosti ponúka ubytovacie, stravovacie služby, wellness, a plánované je spustenie ďalších procedúr v zdravotnej oblasti ako napríklad tepelné zábaly, hydromasážne vane v balneu či perličkové vane, pričom portfólio zdravotníckych služieb sa bude aj naďalej rozširovať. V štádiu príprav je tiež inovácia a spustenie do prevádzky jedinečného retrokina s kapacitou 175 miest na sedenie. 

     Prezídium ZV SR začalo rokovanie s vedením HOREZZA, aby i tento hotel Granit bol zaradený do zoznamu hotelov, v ktorých sú členom ZV SR poskytované zľavy.

Pridaj komentár