ŠSK – Strelecká akadémia PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto n/Váhom bodovala na MS SR v Príbelciach

11. – 13.9.2020 sa v Príbelciach uskutočnili Medzinárodné Majstrovstvá SR seniorov pre rok 2020. Za ŠSK – Streleckú akadémiu (SA) PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto nad Váhom sa na majstrovstvách  zúčastnili puškári Juraj Marcinka, pplk. v.v. Ing. Ján Marek a pištoliar npráp. v.v. Igor Gáll.

  

Majstrovstvá sa hneď prvý deň začali najťažšími disciplínami a to disciplínou 3×20 výstrelov na 50m z ľubovoľnej malokalibrovej (ĽM) pušky a disciplínou 40 výstrelov na 50m z ľubovoľnej malokalibrovej pištole (ĽP). Našim reprezentantom sa v týchto disciplínach darilo.  Ing. Ján Marek v disciplíne ĽM 3×20 zvíťazil, Juraj Marcinka obsadil 2. miesto a Igor Gáll obsadil v disciplíne ĽP 3. miesto.

Druhý deň majstrovstiev sa súťažilo v disciplínach vzduchová puška (VzPu) N+15 výstrelov, vzduchová pištoľ (VzPi) N+15 výstrelov a súťažou ĽM 60 výstrelov v ľahu. Aj v týchto disciplínach sa naši strelci presadili.  Ing. Ján Marek zvíťazil v disciplíne VzPu N+15 a rovnako v tejto disciplíne zvíťazil i Juraj Marcinka, každý vo svojej kategórii. Igor Gál obsadil v disciplíne VzPi N+15  3. miesto. V súčte disciplín VzPu N+15 a ĽM 60 obsadili Ing. Ján Marek i Juraj Marcinka 2. miesto, každý vo svojej kategórii. Toto vystúpenie našich reprezentantov na Medzinárodných Majstrovstvách SR seniorov patrí určite medzi najúspešnejšie v histórii nášho ŠSK-SA PaedDr. Štefana Bumbála.

 

O týždeň neskôr sa rovnako v Príbelciach uskutočnili Majstrovstvá SR v streľbe z guľových  (malokalibrových) zbraní. Z nášho klubu sa na tieto majstrovstvá kvalifikovali dvaja mladí strelci v kategórií dorast (strelci do 16 rokov). Obaja sa kvalifikovali v disciplíne ĽM 3×20 výstrelov na 50m a v disciplíne ĽM 60 výstrelov na 50m. Cez kvalifikačné sito postúpili medzi 20 najlepších na Slovensku a obom sa výnimočne darilo.  Iba 12 ročný Guido Ginoux obsadil vo veľmi „ťažkej disciplíne“ ĽM 3×20 výstrelov 3. miesto a získal bronzovú medailu. Druhý náš účastník Martin Zich ( 16 rokov ) obsadil v tejto disciplíne 5. miesto. Všetko si však vynahradil na druhý deň majstrovstiev.  V disciplíne ĽM 60 výstrelov obsadil 2. miesto a získal striebornú medailu. Guido Ginoux obsadil v tejto disciplíne 7. miesto, keď pokazil posledné dve súťažné položky. Po prvých štyroch odstrieľaných položkách bol i on ešte na „debne“. Celkovo treba hodnotiť, že toto vystúpenie našich mladých strelcov na M SR je  zatiaľ najväčším úspechom v  najmladšej kategórii strelcov pre náš klub – SA PaedDr. Štefana Bumbála. Určite sme ešte nepovedali posledné slovo.

Pplk. v.v. Ing. Ján Marek

Pridaj komentár