Minister obrany Jaroslav Naď odvolal šéfku akciovej spoločnosti Horezza

Minister obrany SR Jaroslav Naď odvolal s platnosťou k 30. aprílu 2020 predsedníčku predstavenstva a generálnu riaditeľku akciovej spoločnosti rezortu obrany Horezza Ing. Miloslavu Slížovú, MBA. Dôvodom je nehospodárne nakladanie so štátnym majetkom, konkrétne netransparentný predaj pozemkov vo Vysokých Tatrách.

„Mojou úlohou je chrániť majetok štátu, ktorý spravuje rezort obrany. Preto jednoznačne trvám na jeho efektívnom a transparentnom spravovaní. Predajom pozemkov v Tatranskej Lomnici za nevýhodnú cenu a spôsobom, ako to spravilo doterajšie vedenie spoločnosti Horezza, prišiel štát v priemere podľa odhadov až o státisíce eur. Nehovoriac o netransparentnosti tohto predaja. Preto som sa rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť voči riaditeľke tejto spoločnosti,“ uviedol v tejto súvislosti minister obrany Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany sa pre tento krok rozhodol tiež z dôvodu sťažností na riaditeľku spoločnosti Horezza počas plnenia úloh v rámci zabezpečovania karanténnych miest pre repatriantov. „Táto situácia v žiadnom prípade nezapadá do našej predstavy o pomoci občanom v krízovej situácii, akú v súčasnosti Slovensko zažíva. Nemôžem a ani nechcem tolerovať zlé manažérske rozhodnutia,“ povedal. Dodal však, že úprimne ďakuje všetkým zamestnancom hotelov Granit, ktorí si svoju prácu vykonávajú s plným nasadením a odhodlaním.

Akciová spoločnosť Horezza spravuje rekreačné zariadenia ministerstva obrany. Jej jediným akcionárom je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.

Autor: MO SR – KOd, foto: -šj-

Pridaj komentár