Výzva na pomoc členovi nášho Klubu ZV SR Prešov

Pozdravujem Vás priatelia,

určite viete o tragédii, ktorá v piatok postihla obyvateľov paneláku na Mukačevskej ulici, vrátane nášho kolegu, priateľa , člena nášho klubu ZV SR pplk. v.v. Mojmíra Květoňa. Od včerajšieho popoludnia som s nimi v epicentre diania. Aktuálne býva so svojou manželkou u kolegu len s tým, čo po požiari majú na sebe.

Spoločne s nimi vnímame prvotné dôsledky nešťastia, s dojatím a obdivom sledujeme vzopätie, vlnu solidarity, obetavosti a účasti, ktorú prejavujete Vy i množstvo neznámych spoluobčanov, vrátane pomoci, ktorú ponúkate. Mojmír s Dankou aj mojím prostredníctvom chcú všetkým za to poďakovať, neuveriteľne si to vážia.

Vznikajú a s určitosťou ešte vzniknú rôzne iniciatívy a projekty ako pomôcť riešiť túto situáciu. Napr. mesto Prešov zriadilo k tomu zvláštny účet, zbierku šatstva a všakovakých potrebných vecí. V prípade Květoňovcov tu máme konkrétne ľudí, ktorým, ak chceme a môžeme, pomôcť priamo. Mojmír je síce hrdý, vníma a posudzuje nešťastie v prvom rade cez osudy iných nešťastnejších a bezmocnejších obetí/ pozostalých, ale presvedčil som ho, aby takúto pomoc neodmietal.

S jeho súhlasom Vám sprístupňujem číslo bankového účtu, na ktorý môžete adresovať svoje veľkodušné príspevky a dary. So šľachetným úmyslom zmierniť dôsledky nešťastia a, ak sa to vôbec dá, spríjemniť im predvianočný čas. Sami v tejto chvíli nevedia, čo a ako ďalej. Najbližšie hodiny a dni ukážu….  

Osobné číslo účtu Květoňovcov:

                 SK37 8360 5207 0042 0168 1090

 Ak Vám v tom nič nebráni, šírte túto iniciatívu ďalej. A držte palce!!!

S pozdravom,  predseda Klubu ZV SR Marián Palai, foto: cas.sk

Pridaj komentár