Klub Kežmarok v Bavorsku

  5. a 6. októbra 2019, sa uskutočnil  25. ročník medzinárodného pochodu tromi krajinami, ktorého sa spolu  zúčastnilo 200 vojakov v zálohe a v činnej službe, a to z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska,  Maďarska, Slovenska, Poľska a Českej republiky.

 

  Aj tento rok trasa dvojdenného pochodu viedla  cez česko-nemecko-rakúske pomedzie v krajinnej oblasti Šumava. Štart  a cieľ prvého dňa bol v nemeckej obci Altreichenau. Cestou účastníci zdolali piaty najväčší vrchol Šumavy Třístoličník, vrchol hory Plechý, Trasa vyžadovala naozaj  dobrú fyzickú  kondíciu, merala 26 kilometrov s celkovým prevýšením 1000 metrov. Aj tento rok sa dala ísť aj dlhá trasa v dĺžke 36 km. Ale vzhľadom k nepriaznivému počasiu väčšina sa priklonila ku krátkej trase. Z každého kontrolného bodu sa dalo dopraviť späť na štart, ktorý bol aj cieľom celého pochodu.

  Na trase boli pripravené občerstvovacie stanice, kde si všetci doplnili energiu v podobe ovocia, čokoládových tyčiniek a sladkých nápojov Po náročnom prvom dni bolo pre všetkých pripravené večerné posedenie, kde si mnohí osviežili jazykové znalosti a nadviazali nové priateľstva s kolegami z iných štátov.

 

  Pplk. v.v. Ing Ivan Lučanský   bol ako to býva zvykom  jediný zo Slovenska. Touto cestou chcem poďakovať kolegom z Poľska menovite  mjr. v.v.  Andrejovi Jablonskému organizátorovi tohtoročného pochodu ,za to, že som sa  mohol zúčastniť tohto pochodu.

  Pochod sa konal pod záštitou Zväzu vojakov v zálohe Bundeswehru – okresnej skupiny Freyung.

 

Text a foto  : pplk. v.v. Ing. Ivan Lučanský

Pridaj komentár