Športové podujatie priateľov vojakov na hornej Nitre.

Futbalové ihrisko v Zemianskych Kostoľanoch v sobotu 18.5.2019 netradične privítalo na trávniku nielen futbalistov z nášho regiónu, ale aj množstvo detí, ktoré si sem prišli zasúťažiť pri príležitosti akcie pod názvom „Športové podujatie priateľov vojakov na hornej Nitre“.Organizátorom podujatia boli členovia Zväzu vojakov Slovenskej republiky – Klub Horná Nitra v spolupráci s veliteľom Zásobovacej základne III. dislokovanej v Zemianskych Kostoľanoch. Klub vojakov Horná Nitra sa v rámci svojej činnosti snaží pozitívne prezentovať Ozbrojené sily SR na verejnosti a cieľom podujatia bolo prilákať občanov hornej Nitry a stráviť spolu pekné športové dopoludnie.

Podporu podujatia prišiel osobne vyjadriť viceprezident Zväzu vojakov SR generálporučík Ing. Peter Vojtek, za mesto Prievidza zástupca primátorky pán Ing. Ľuboš Jelačič a samozrejme aj domáca starostka obce Zemianske Kostoľany pani Ing. Jana Školíková. Mladí futbalisti v početnom stave prišli osobne pod dohľadom starostu Chrenovec – Brusno pána Ing. Tibora Čičmanca.

Podujatie vyvrcholilo o 14:00 hodine vyhodnotením turnaja a športových súťaží detí. Ako prvý si prevzal ceny víťazný tím Klubu vojakov Horná Nitra. Strieborné umiestnenie získali hráči firmy STAPPERT Slovensko a.s., a na treťom mieste skončil Vojenský útvar 1606 Nováky. Ceny však boli pripravené pre všetky družstvá. Odohrané zápasy boli veľmi vyrovnané a o konečnom poradí pri rovnosti bodov a vzájomných zápasov rozhodol až počet strelených gólov. Druhá časť vyhodnotenia bola venovaná našim najmenším. Tombola v ktorej boli súťažne lístky mladých športovcov ponúkala okrem sladkostí aj množstvo rozličných vecných cien.

Organizátori plánujú z podujatia vytvoriť tradíciu a na budúci rok rozšíriť program ešte o viac aktivít zameraných na deti. Veria, že s tými s ktorými sa tu dnes stretli sa to určite podarí.