Strelecká sezóna pokračuje.

Strelci Nového Mesta nad Váhom naďalej pokračujú v účasti na streleckých súťažiach, aby naďalej zdokonaľovali svoje streleckú formu. Začala sa totiž zimná halová sezóna. Pre úplnosť – strelci E. Dolníková, J. Dolník, K. Havalcová, J. Putirka a P. Paška sú členmi Klubu vojakov v zálohe (099) v Nitre.

Dňa 27.10.2018 sa uskutočnili na strelnici Veľkoobchodu ZBRANE-FRAŇO v Nitre-Dolných Krškanoch v poradí už tretie majstrovstvá kraja v hale z veľkokalibrových krátkych guľových zbraní. Bola zaznamenaná doteraz najväčšia účasť štartujúcich – 20.  (K. Havalcová sa z rodinných dôvodov nemohla zúčastniť)

Na prvom mieste skončil Matej Dolník (syn našej členky), ktorého poznáme z Memoriálu plk. Dr. Št. Bumbála, s nástrelom 314 kruhov. Na druhom mieste Ladislav Minárik s 296 a na treťom mieste Eva Dolníková 295 kruhov. Na piatom mieste J. Putirka (278) na deviatom mieste J. Dolník. Nedá mi nespomenúť i našu rivalku V. Mihalikovú (Topoľčany), ktorá sa tiež kvalifikovala na zimné súťaže Grand Prix , ktoré sa budú konať v Nitre na halovej strelnici v Krškanoch.

Klub vojakov v zálohe NITRA zvlášť ocenil najlepších svojich strelcov z letnej sezóny a najmladší účastník – M. Dolník – získal aj prémiovú cenu.

Hlavný organizátor súťaže  npor. v z. ing. Vladimír Gál využil preteky i k poďakovaniu predsedovi klubu p. Viliamovi Fraňovi a súťažiacim za účasť.

Všetkým držíme palce na prichádzajúcu zimnú halovú sezónu, o ktorej vás budeme informovať.

Text a foto: J. Putirka

Pridaj komentár