Klub Nitra – Zobor na Športových hrách seniorov

Na základe pozvania partnerskej organizácie JDS Nitra, Mestskej organizácie č. 1 sa športovci zo Zväzu vojakov SR Klub Nitra – Zobor dňa 5. októbra 2018 zúčastnili na druhom ročníku Športových hier seniorov v rámci projektu Európske mesto športu Nitra 2018. Športové hry seniorov otvoril predseda JDS Nitra, MO č. 1 PaedDr. Anton Chudík. Účastníkov hier a ostatných prítomných prišiel pozdraviť aj viceprimátor Nitry Ing. Martin Nemky.

Súťažilo sa v disciplínach petang, stolný tenis a mariáš. Za náš klub súťažilo v petangu družstvo mužov v zložení: pplk. v. v. Ing. Pavel Luspaj, pplk. v. v. RSDr. Ernest Mako, pplk. v. v. Ing. Štefan Kottula, nprap. v. v. Štefan Čemes a družstvo žien v zložení: Ing. Božena Luspajová, pani Ľubica Kottulová, pani Anna Jankovičová, pani Milica Čeryová. V stolnom tenise súťažili kpt. v. v. Antonín Sorád a sympatizanti klubu p. Karol Kincel a p. Ivan Balko.

Najsilnejšie družstvo sme mali v petangu. Hralo sa na trávnatej ploche, ktorá nám nie veľmi vyhovovala, lebo prevažne hrávame na antuke, ale slniečko hrialo a petangové gule sa gúľali po trávnatej ploche ihriska na správne miesta. Po štvorhodinovom zápolení medzi siedmimi družstvami sa súťaž v petangu skončila. Po nástupe všetkých súťažiacich predseda JDS Nitra, MO č. 1 vyhlásil výsledky.

  

Športovcom zo Zväzu vojakov SR Klub Nitra – Zobor sa v petangu darilo, družstvo mužov obsadilo 1. miesto. Ženám sa v priebehu hier dosť dobre darilo, ale v rozhodujúcom zápase zvíťazil silnejší súper a naše družstvo žien obsadilo v petangu 4. miesto. V stolnom tenise reprezentovali náš klub p. Antonín Sorád, ktorý v silnej konkurencii vybojoval 4. miesto a p. Ivan Balko 3. miesto.

  

Organizácia hier bola výborná, súťažiaci mali dobrú náladu a víťazi radosť z umiestnenia.

 

Text: Ing. Pavel Luspaj

Foto: Ing. Božena Luspajová, p. Katarína Velčická

Pridaj komentár