AKO SI ZADOVÁŽIŤ VOJENSKÚ UNIFORMU

V poslednom období sa u členov – výsluhových dôchodcov ZV SR zvýšil dopyt po vojenských uniformách. Problém je v tom, že mnohí nevedia, kde a ako sa dajú zadovážiť. V tejto súvislosti nám 1. viceprezident ZV SR genpor. v.v. Ing. Peter Vojtek poskytol informáciu, že v minulom roku si 20 vojakov vo výslužbe zadovážilo uniformu tak, že  ju písomne objednali na adrese:

Agentúra správy majetku MO SR

Ministerstvo obrany SR

Kutuzovova 8

832 47 Bratislava

Usmernenie, ako pri objednávke postupovať, nájdete po kliknutí na: usmernenie

-šj-

One thought on “AKO SI ZADOVÁŽIŤ VOJENSKÚ UNIFORMU

 1. Vážení priatelia,
  ďakujem správcovi webovej stránky Zväzu vojakov SR za sprostredkovanie tohto usmernenia. V nitrianskom klube sme sa hotovali k obstaraniu si vojenskej uniformy v záujme reprezentovať uniformovanú komunitu Slovenska na verejnosti doma i v zahraničí pri spoločenských, ale aj spomienkových príležitostiach. Najnovšia úprava spôsobu nadobudnutia rovnošaty mňa nielen sklamala, ale najmä dočasne odradila od pokusu získať rovnošatu (vrátane výstrojných doplnkov) z neupotrebiteľnej zásoby MO SR.
  Riaditeľovi ÚCLaSMŠ MO SR plk. Ing. Jánovi Bonkovi som zaslal svoj postoj k obsahu tohto usmernenia, z ktorého vyberám:

  . . . Dnes viem určite jedno, že svoj vážny záujem o obstaranie si rovnošaty, som po prečítaní tohto dokumentu dočasne stratil. Toto usmernenie je demotivujúce, nie je spracované so záujmom nás zaujať a predať váš prebytočný majetok.
  Skúste prosím, vy zodpovední na MO SR, z úcty k nám, vašim predchodcom vo funkciách, motivovať nás výsluhových/starobných dôchodcov v tejto veci k tomu, aby sme si tú vašu prebytočnú rovnošatu obstarali. Možno sme ešte ochotní ju nosiť na verejnosti a nehanbiť sa za to, lebo sme možno jedni z tých posledných, ktorí sú ešte na ňu hrdí. Skúste uvažovať o možnosti, že celý komplikovaný proces sa zredukuje za dodržania všetkých pravidiel do jednej návštevy žiadateľa na jednom mieste, kde si rovnošatu vyberie, podpíše zmluvu, zaplatí a odíde spokojný. Verím v uskutočniteľnosť a najmä verím, že aj dnes platí, že všetko ide, keď sa chce.
  Uvítam odpoveď, ktorá nebude obsahovať zdôvodnenia prečo to nejde. Uvítam odpoveď, kedy si budem môcť požiadať o odpredaj rovnošaty a v jednom dni na určenom mieste budem k spokojnosti vybavený.
  S pozdravom a prianím úspešných dní
  plukovník v.v. Ing. František Kromka

Pridaj komentár