Zmena na poste veliteľa ZaNKIS

Dňa 3. marca 2018 sa v Ružomberských kasárňach konal slávnostný nástup pri príležitosti personálnej výmeny na poste veliteľa Základne nasaditeľných KIS. Dňa 1. marca 2018 odovzdal velenie plukovník  Štefan Pobijak, ktorý odchádza plniť úlohy na Veliteľstvo pozemných síl OS SR, plukovníkovi Mariánovi Šantovi.

Odovzdanie a prevzatie velenia ZaNKIS prebehlo za prítomnosti zástupcu veliteľa pozemných síl OS SR brigádneho generála Karola Navrátila, ktorý na ceremoniáli symbolicky odovzdal velenie Základne nasaditeľných KIS plukovníkovi Mariánovi Šantovi.

Rozlúčiť sa s veliteľom ZaNKIS prišli taktiež aj zástupcovia mesta Ružomberok s ktorými základňa úzko spolupracuje – primátor mesta generálmajor vo výslužbe Igor Čombor, prednostka Okresného úradu Anna Paráková, zástupca ÚVN-FN Ružomberok plk. MUDr. Miroslav Angelovič, riaditeľ Okresného riaditeľstva policajného zboru plukovník Ondrej Budiak, riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru podplukovník Slávko Hreha, Základne stacionárnych KIS Trenčín a Generálneho štábu OS SR. Na ceremoniál boli pozvaní aj zástupcovia Zväzu vojakov Slovenskej republiky. Za klub Ružomberok pplk. v.v. Ján Chyla a za klub Dolný Kubín pplk. v.v. Ján Sporka. Za klub vojenských dôchodcov Liptov bol pozvaný pplk. v.v. Peter Kramarčík.

Ceremoniál bol ukončený slávnostným pochodom príslušníkov Základne nasaditeľných KIS a recepciou veliteľa základne s pozvanými hosťami. Zástupcovia ZV SR klubov Ružomberok a Dolný Kubín, ako aj zástupca klubu vojenských dôchodcov LIPTOV poďakovali odchádzajúcemu veliteľovi za spoluprácu a odovzdali mu Ďakovné listy. Novému veliteľovi zapriali veľa úspechov pri plnení úloh, ktoré základňu čakajú v roku 2018 a vyjadrili presvedčenie, že vzájomná spolupráca s klubmi Zväzu vojakov SR a klubom LIPTOV bude úspešne pokračovať aj v budúcnosti.

Ing. Ján Chyla

predseda klubu