Zomrel pplk. v.v. Ing. Jozef Lokaj

Narodil sa 22.9.1937 v Lokci v okrese Námestovo.

Po ukončení štúdia na Gymnáziu v Námestove sa rozhodol pre vojenskú kariéru.

Vyštudoval DTU v Martine kde bol vyradený v roku 1959 ako poručík

Postupne slúžil ako technik rádiolokátorov ďalekého dosahu v Bechyni, Českých Budějoviciach a Dobřanoch.

V rokoch 1968- 1973 študoval na VAAZ v Brne – odbor rádiolokácia a získal titul inžinier.

Následne slúžil ako inžinier u 64. rádiotechnického práporu vo Zvolene

Od roku 1981 pôsobil ako učiteľ na vojenských katedrách PdF v Banskej Bystrici a VŠLD vo Zvolene.

Po vzniku Slovenskej republiky pôsobil vo výcvikovom stredisku rádiotechnického vojska veliteľstva letectva a PVO vo Zvolene.

Od roku1992 pôsobil ako starší dôstojník technického oddelenia 1.divízie PVO, neskôr na veliteľstve letectva a PVO, preorganizovanom na veliteľstvo 3.zboru LaPVO a potom na Veliteľstvo vzdušných síl ASR.

Do výsluhového dôchodku odišiel v roku 1998.

Tragicky zahynul  keď sa idúcky bicyklom 1.7.2020 na prechode zrazil s automobilom

Dosiahol postupne hodnosť podplukovník.

Za vynikajúce výsledky v službe získal medaile:

“Za službu vlasti”,  “Za zásluhy o obranu vlasti” a Zväzarmovské vyznamenanie “Za obetavú prácu II. stupňa”.

Kondolenčne e-maily posielajte na : kocurovazofia@gmail.com

One thought on “Zomrel pplk. v.v. Ing. Jozef Lokaj