Nevalorizácia dôchodkov v roku 2012

NEVALORIZÁCIA VÝSLUHOVÝCH  DOCHODKOV V ROKU 2012

V roku 2012 neboli valorizované výsluhové dôchodky. Ústredná rada  Zväzu vojakov pre kluby a pre výsluhových dôchodcov  v roku 2012 zverejnila Účelovú výzvu pre zbieranie peňazí na súdny spor k nevalorizácii výsluhových dôchodkov. Kluby Zväzu vojakov   na účet ADVOKÁT za svojich členov odvádzali peniaze. Jednotliví výsluhoví dôchodcovia vojaci, policajti, ZVJS, colníci, NBÚ, SIS, hasiči a horskí záchranári poštovým poukazom na tento účet odvádzali svoje príspevky.

Vo veci nevalorizácie výsluhových dôchodkov za Zväz vojakov  súdny spor vedie  Advokátska kancelária JUDr. Jánošíka. V rovnakej veci vedie súdny spor aj výsluhový dôchodca policajt Mgr. Štefan Kin, ktorý je v súdnom spore najďalej. Jeho advokát pripravuje opravný prostriedok pre Ústavný  súd  SR. Do roku 2016 Odborový zväz Policajného zboru  a APVV spolu financovali tento jeho súdny spor. Od roku 2017 do súčasnosti tento súdny spor z vlastných peňazí si sám financuje Mgr. Štefan Kin. Z tohto dôvodu sa rozhoduje či bude, alebo nebude ďalej pokračovať v súdnom spore. Bolo by na škodu všetkých poberateľov výsluhových dôchodcov, aby len z dôvodu financovania súdneho sporu Mgr. Štefan Kin nepokračoval ďalej v súdnom spore.

Ako sme informovaní na účte ADVOKÁT je v súčasnosti asi cez 17 000 euro ktoré je možné účelovo použiť jedine pre financovanie súdnych sporov k nevalorizácii výsluhových dôchodkov v roku 2012, na ktorý prispeli všetky skupiny výsluhových dôchodcov. Použiť finančné prostriedky na iný účel by bolo protiprávne. Je jedno či v súdnom spore o nevalorizáciu výsluhových dôchodkov uspeje vojak, policajt, ZVJS, colník atď. Rozsudok súdu bude záväzný, bude rovnako platiť pre všetkých poberateľov výsluhových dôchodcov.

Z uvedených dôvodov pre spolu financovanie súdneho sporu Mgr. Štefana Kina k nevalorizácii výsluhových dôchodkov z účtu ADVOKÁT je vhodné uvoľniť časť finančných prostriedkov.

Spracoval:                                          Dr. Milan Kolen

člen sociálnej komisie ZV SR

One thought on “Nevalorizácia dôchodkov v roku 2012

1. Súhlasím s pánom Kolenom, aby sa časť finančných prostriedkov vyzbieraných na advokáta, pre nevalorizovanie našich dôchodkov v roku 2012 použila pre spolu financovanie súdneho sporu Mgr. Štefana Kina. Myslím, že to poslúži nielen jemu, ale aj nám ostatným výsluhovým dôchodcom. Apropo. Nebolo by už načase, aby sa prestali používať pre naše potreby dva weby? Pripadá mi to ako keď sa dvaja malí chlapci hrajú na svojom piesočku. Chodiť zo stránky na stránku a hľadať čo je nové medzi nami vyslúžilcami. Nezamyslíte sa kompetentní nad tým a nedáte nás zasa všetkých dohromady. Veď dobre vieme, že v „jednote je sila“ a tiež viac peňazí, ktoré nie je nutné investovať do dvoch webov. Pouvažujte nad tým. Ďakujem.